Product Fitment
| Make | Type | Model |
|---|---|---|
| David Brown | Tractor | 1200, 1210, 1212, 770, 780, 880, 885, 990, 995, 996 |
Product Specifications
| Length | 34" |
|---|---|
| Inlet Length | 11-1/2" |
| Inlet I.D. | 1-7/8" |
| Shell Length | 16" |
| Outlet Length | 6-1/4" |
| Outlet O.D. | 2" |
| Body Diameter | 4" x 8" |
| Muffler Body Style | Oval |
| Overall Length | 34" |
| Muffler Orientation | Vertical |
| For Make | David Brown |
| Interchange Numbers | CA19, CA19MFLR, DB-3M |
