Product Fitment
| Make | Type | Model |
|---|---|---|
| Allis Chalmers | Lawn Mower | 616, 622 |
| Allis Chalmers | Tractor | 2RCP |
Product Specifications
| Make | Allis Chalmers |
|---|---|
| Length | |
| Inlet Length | 3" |
| Outlet Length | 6-1/2" |
| Outlet O.D. | 2-1/4" |
| Body Diameter | 3-1/4" |
| Muffler Body Style | Round |
| Overall Length | 26" |
| Muffler Orientation | Vertical |
