Product Specifications
| PTO Product Category | Yoke |
|---|---|
| PTO Product Sub Category | Implement Yoke |
| Walterscheid Metric PTO Series | I |
| Bondioli-Pavesi PTO Series | 3 |
| Implement Yoke Bore Shape | Round |
| Implement Yoke Bore Size | 1-3/8 Inch |
| Center of Bearing to End of Yoke | 92.00 mm / 3.62 Inch |
| Cross & Bearing Cap Diameter | 1.06 Inch / 27.0mm |
| Cross & Bearing Overall Length | 2.76 Inch / 70.00mm |
| Brand | Weasler |
| Interchange Numbers | 343-1856, 802-8335, ABP211039251A, BYR3-11-0-35, BYR311035, WYR3-11-0-35, WYR311035 |
