Product Fitment
| Make | Type | Model | OEM Reference Numbers |
|---|---|---|---|
| Mustang | Skid Steer Loader | 445 | 42033612, 42033885 |
Product Specifications
| Core Height | 16" |
|---|---|
| Core Width | 16 1/2" |
| Overall Height | 21" - Does Not Include Filler Neck |
| Overall Width | 16 3/4" |
| Outlet Hose Size | 1 1/2" |
| Inlet Hose Size | 1 1/2" |
| Filler Neck Height | 1 1/8" |
| Fins Per Inch | 10 |
| Number Of Rows | 4 |
