Product Fitment
| Make | Type | Model | OEM Reference Numbers |
|---|---|---|---|
| Kubota | Tractor | B21 | 32721-58520 |
Product Specifications
| Core Height | 10 7/8" |
|---|---|
| Core Width | 15 1/4" |
| Core Thickness | 1 3/8" |
| Overall Height | 14 3/4" (15 5/8" With Pins) |
| Overall Width | 16 1/8" |
| Outlet Hose Size | 1 1/8" |
| Inlet Hose Size | 1 1/8" |
| Filler Neck Height | 5/8" |
| Fins Per Inch | 13 U FIN |
| Number Of Rows | 2 |
| Radiator Type | PTR |
| Additional Info | Mounting Points: 11" Center |
