Product Fitment
| Make | Type | Model | OEM Reference Numbers |
|---|---|---|---|
| Gleaner | Combine | F, K, K2 | 71192598 |
Product Specifications
| Core Height | 19 7/8" |
|---|---|
| Core Width | 24" |
| Overall Height | 25 13/16" |
| Overall Width | 24 3/16" |
| Outlet Hose Size | 1 3/4" |
| Inlet Hose Size | 1 3/4" |
| Filler Neck Height | 3 13/16" |
| Fins Per Inch | 6 |
| Number Of Rows | 5 |
