Product Specifications
| PTO Product Category | Yoke |
|---|---|
| PTO Product Sub Category | Clamp Yoke |
| Walterscheid Metric PTO Series | 2500 |
| Implement Yoke Bore Shape | Spline |
| Implement Yoke Bore Size | 1-3/4 Inch - 20 Spline |
| Center of Bearing to End of Yoke | 121.00 mm / 4.76 Inch |
| Cross & Bearing Cap Diameter | 1.42 Inch / 36.00mm |
| Cross & Bearing Overall Length | 3.50 Inch / 88.80mm |
| Brand | Weasler |
| Interchange Numbers | 807-7920, 82540, AW325027A |
