Product Fitment
| Make | Type | Model | OEM Reference Numbers |
|---|---|---|---|
| Bobcat | Skid Steer Loader | S62, S64, S66, S76, S86, T62, T64, T66, T76, T86 | 7310824 |
Product Specifications
| Valve Type | Block |
|---|---|
| Fitting Type | O-Ring |
| Core Length | 15 1/2" |
| Core Height | 6" |
| Core Width | 2" |
| Overall Length | 20 5/8" |
| Overall Height | 6" |
| Overall Width | 5 1/2" |
| Fitting Inlet | #8, 1/2" O-Ring |
| Fitting Outlet | #8, 1/2" O-Ring |
