Product Fitment
| Make | Type | Model |
|---|---|---|
| Gehl | Disc Mower | DC2345, DC2365, DC2412, DC2415, DC2418 |
| Kuhn | Disc Mower | FC202, FC243, FC250, FC280, FC283, FC300, FC313, FC350, FC4000, FC883, GMD400, GMD500, GMD600, GMD700, GMD800, GMD902 |
| Massey Ferguson | Disc Mower | 408, 411, 412, 415 |
Product Specifications
| Bolt / Nut Kit | RF56162 for Kuhn |
|---|---|
| Bolt Hole Size | 0.720 Inches, 18.3 mm |
| Length | 4.2 Inches, 107 mm |
| Shape | 1 |
| Thickness | 0.16 Inches, 4.0 mm |
| Width | 1.8 Inches, 45 mm |
| Twist Degree | 0 Degree |
| Brand | KONDEX |
| Rotation | Bi-Directional |
| Pair | N/A |
| Interchange Numbers | 559-216-00, 55921600, 853638 |
