Product Fitment
| Make | Type | Model |
|---|---|---|
| Krone | Disc Mower | AM167, AM202, AM202Z, AM242, AM282, AM322 |
Product Specifications
| Bolt / Nut Kit | RF137 for Krone |
|---|---|
| Bolt Hole Size | 0.750 Inches, 19 mm |
| Length | 3.7 Inches, 95 mm |
| Shape | 10 |
| Thickness | 0.16 Inches, 4.0 mm |
| Twist Degree | 11 Degree |
| Width | 1.9 Inches, 48 mm |
| Pair | 798-RM6900 |
| Brand | Radura |
| Rotation | Clockwise ( Right Hand ) |
| Interchange Numbers | 144.691.1, 146-691-0, 146691.1, 1466910, 1466911 |
