Product Fitment
| Make | Type | Model |
|---|---|---|
| Fahr | Disc Mower | KM20, KM22, KM25, KM25F |
| Fella | Disc Mower | KM167, KM187, KM225, KM230, KM250F, KM251, KM260F, KM270, KM280F, KM300, SM165, SM240 |
| Gehl | Disc Mower | DC2345, DC2365, DC2412, DC2415, DC2418 |
| Krone | Disc Mower | AM167, AM202, AM242, AM282 |
| Massey Ferguson | Disc Mower | 408, 411, 412, 415 |
| PZ Zweegers | Disc Mower | CM135, CM164, CM165, CM166, CM167, CM168, CM170, CM184, CM185, CM186, CM187, CM189, CM190, CM210, CM211, CM212, CM215, CM220, CM230, CM265, CM270, CM275, CM320 |
Product Specifications
| Bolt / Nut Kit | RF56162 for Kuhn |
|---|---|
| Bolt Hole Size | 0.750 Inches, 19 mm |
| Length | 3.7 Inches, 95 mm |
| Shape | 1 |
| Thickness | 0.12 Inches, 3.0 mm |
| Width | 1.6 Inches, 41 mm |
| Twist Degree | 0 Degree |
| Brand | KONDEX |
| Rotation | Bi-Directional |
| Pair | N/A |
| Interchange Numbers | 116954, 137.124.27, 1371-24-27, 13712427, 978-186-0, 9781860, B45-6998CL |
