Product Specifications
| PTO Product Category | Yoke |
|---|---|
| PTO Product Sub Category | Implement Yoke |
| Walterscheid Metric PTO Series | 2300 |
| Bondioli-Pavesi PTO Series | 4 |
| Implement Yoke Bore Shape | Round with Keyway |
| Implement Yoke Bore Size | 1-1/4 Inch |
| Center of Bearing to End of Yoke | 95.00 mm / 3.74 Inch |
| Keyway Size | 6.4 mm ( 1/4 Inch ) |
| Cross & Bearing Cap Diameter | 1.06 Inch / 27.0mm |
| Cross & Bearing Overall Length | 2.94 Inch / 74.60mm |
| Brand | Weasler |
| Interchange Numbers | 343-1818, 658-84010, 65884010, 800-8410, 84010, ABP212046764A, AWYR4213125, BYR4-21-3-125, BYR4213125, WYR4-21-3-125, WYR4213125 |
