Product Specifications
| PTO Product Category | Yoke |
|---|---|
| PTO Product Sub Category | Implement Yoke |
| Walterscheid Metric PTO Series | 2200 |
| Bondioli-Pavesi PTO Series | 2 |
| Implement Yoke Bore Shape | Round with Keyway |
| Implement Yoke Bore Size | 1 Inch |
| Center of Bearing to End of Yoke | 80.00 mm / 3.15 Inch |
| Keyway Size | 6.4 mm ( 1/4 Inch ) |
| Cross & Bearing Cap Diameter | .94 Inch / 23.80mm |
| Cross & Bearing Overall Length | 2.41 Inch / 61.20mm |
| Brand | Weasler |
| Interchange Numbers | 343-1809, 658-82008, 65882008, 800-8207, 800-8208, 8008207, 95011, AWYR2203100, BYR2-20-3-100, BYR2203100, WYR2-20-3-100, WYR2203100 |
