Product Specifications
| PTO Product Category | Yoke |
|---|---|
| PTO Product Sub Category | Implement Yoke |
| Bondioli-Pavesi PTO Series | 1 |
| Implement Yoke Bore Shape | Round with Keyway |
| Implement Yoke Bore Size | 1-1/4 Inch |
| Center of Bearing to End of Yoke | 78.00 mm / 3.07 Inch |
| Keyway Size | 6.4 mm ( 1/4 Inch ) |
| Cross & Bearing Cap Diameter | .87 Inch / 22.00mm |
| Cross & Bearing Overall Length | 2-1/8 Inch / 54.00mm |
| Brand | Weasler |
| Interchange Numbers | 500-249-10, 50024910, 800-6110, 81010, 9718026110, ABYR1003125, BYR1-00-3-125, BYR1003125, S24112800 |
