Product Fitment
| Make | Type | Model |
|---|---|---|
| Rhino | Rotary Cutter | 3100, 6140, 6200, FL14, FL20, FN14, FN20, SM72, SR14, SR162, SR18, SR20, SR240 |
Product Specifications
| Length Overall | 27-1/2" |
|---|---|
| Length from Center of Hole | 25-1/2" |
| Width | 4" |
| Hole Diameter | 1-3/8" |
| Offset Height | 3-9/16" |
| Rotation | Clockwise - Updraft |
| Thickness | 1/2" |
| For Brand | Rhino |
| Brand | AgSmart |
| Interchange Numbers | 0582010332, 58-201-0332 |
