Product Fitment
| Make | Type | Model |
|---|---|---|
| Land Pride | Rotary Cutter | DB2660, DBM2660, RC2515, RC3615, RC3715, RCF3010, RCF3610, RCFM3010, RCFM3610, RCG3715, RCGM3715, RCM3615, RCM3715, RCP2560, RCP2760, RCP3760, RCPM2760, RCPM3760, RCR2510, RCR3515, RCRM2510, SC2560 |
Product Specifications
| Length Overall | 25" |
|---|---|
| Length from Center of Hole | 22-1/2" |
| Width | 4" |
| Hole Diameter | 1-1/2" |
| Offset Height | 2-3/8" |
| Rotation | Clockwise - Updraft |
| Thickness | 1/2" |
| For Brand | Land Pride |
| Brand | AgSmart |
| Interchange Numbers | 820-112C |
