Product Fitment
| Make | Type | Model |
|---|---|---|
| Land Pride | Rotary Cutter | RCF2072, RCR1272, RCR1572, RCR1672, RCR1872 |
Product Specifications
| For Brand | Land Pride |
|---|---|
| Length Overall | 31" |
| Width | 3" |
| Hole Diameter | 1-1/2" |
| Offset Height | 2-3/4" |
| Rotation | Counter Clockwise - Updraft |
| Thickness | 1/2" |
| Length from Center of Hole | 28-1/2" |
| Interchange Numbers | 820-199C, 820199C |
