Product Fitment
| Make | Type | Model |
|---|---|---|
| Land Pride | Rotary Cutter | RC2515, RC3715, RCF2084, RCF2784, RCG3715, RCGM3715, RCM3615, RCM3715, RCR1884, RCR2584, RCR2684, RCRM3515 |
Product Specifications
| Length Overall | 31" |
|---|---|
| Length from Center of Hole | 28-1/2" |
| Width | 4" |
| Hole Diameter | 1-1/2" |
| Offset Height | 2-7/8" |
| Rotation | Counter Clockwise - Updraft |
| Thickness | 1/2" |
| For Brand | Land Pride |
| Brand | AgSmart |
| Interchange Numbers | 820-138C |
