Product Fitment
| Make | Type | Model |
|---|---|---|
| Land Pride | Rotary Cutter | RC3615, RC3620, RC4620, RC5010, RC5015, RC5020, RC5515, RC6010, RC6015, RC6515, RCB6010, RCB6015, RCF2672, RCF2772, RCF2784, RCF3684, RCFM4014, RCM3620, RCM4620, RCM5010, RCM5015, RCM5515, RCM6010, RCM6015, RCM6515, RCR2672, RCR5015, RCR6015 |
Product Specifications
| Length Overall | 29" |
|---|---|
| Length from Center of Hole | 26-1/2" |
| Width | 4" |
| Hole Diameter | 1-1/2" |
| Offset Height | 2-13/16" |
| Rotation | Counter Clockwise |
| Thickness | 1/2" |
| For Brand | Land Pride |
| Brand | AgSmart |
| Interchange Numbers | 820-168C, 820168C |
