Product Fitment
| Make | Type | Model |
|---|---|---|
| Land Pride | Rotary Cutter | RC2512, RCF2060, RCR1260, RCR1560, RCR1660, RCR1860 |
Product Specifications
| For Brand | Land Pride |
|---|---|
| Length Overall | 25" |
| Width | 3" |
| Hole Diameter | 1-1/2" |
| Offset Height | 2-3/4" |
| Rotation | Counter Clockwise - Updraft |
| Thickness | 1/2" |
| Length from Center of Hole | 22-1/2" |
| Interchange Numbers | 820-198C, 820198C |
