Product Fitment
| Make | Type | Model |
|---|---|---|
| Woods | Rotary Cutter | 114-2, 61-6, 80-4, B61, BO80, BO80-TJ, C114, C80, C80U, CO80, D80, M61AC-6, M80-4, M80-5, MC80, MC80U, MCO80, MD80, MDO80, O80-3, O80-5, O80-6, O80TJ-5, O80TJ-6 |
Product Specifications
| Length Overall | 18-5/8" |
|---|---|
| Length from Center of Hole | 17-1/8" |
| Width | 3" |
| Hole Diameter | 7/8" |
| Offset Height | Flat |
| Rotation | Counter Clockwise - Updraft |
| Thickness | 3/8" |
| For Brand | Woods |
| Brand | AgSmart |
| Interchange Numbers | 3900RCB, 3900TCB, 3900WD, BR3900 |
