Product Specifications
| PTO Product Category | Yoke |
|---|---|
| PTO Product Sub Category | Tractor Yoke |
| Walterscheid Metric PTO Series | 2300 |
| Bondioli-Pavesi PTO Series | 4 |
| Tractor Yoke Size | 1-3/8" 6 Spline |
| Tractor Yoke Lock Type | Safety Slide Lock |
| Cross & Bearing Cap Diameter | 1.06 Inch / 27.0mm |
| Cross & Bearing Overall Length | 2.94 Inch / 74.60mm |
| Brand | Weasler |
| Interchange Numbers | 101-8406, S24117200 |
