Product Specifications
| PTO Product Category | Yoke |
|---|---|
| PTO Product Sub Category | Tractor Yoke |
| North American PTO Series | 55 |
| Tractor Yoke Size | 1-3/8" 21 Spline |
| Tractor Yoke Lock Type | Safety Slide Lock |
| Cross & Bearing Cap Diameter | 1-17/32 Inch / 38.86mm |
| Cross & Bearing Overall Length | 4-5/16 Inch / 109.55mm |
| Brand | Weasler |
| Interchange Numbers | 101-5521, 340-5507, 55N101-5521, 55N1015521, A1015521 |
