Product Specifications
| PTO Product Category | Yoke |
|---|---|
| PTO Product Sub Category | Tractor Yoke |
| Bondioli-Pavesi PTO Series | 8 |
| Tractor Yoke Size | 1-3/4" 20 Spline |
| Tractor Yoke Lock Type | Safety Slide Lock |
| Cross & Bearing Cap Diameter | 1.38 Inch / 34.90mm |
| Cross & Bearing Overall Length | 4.19 Inch / 106.50mm |
| Brand | Weasler |
| Interchange Numbers | 101-6820, 505083851, 572083851, 658-88014, 65888014, ABP5720M3876, BYQ8-24-8-175NS, BYQ8248175NS |
