Product Specifications
| PTO Product Category | Yoke |
|---|---|
| PTO Product Sub Category | Tractor Yoke |
| Walterscheid Metric PTO Series | 2500 |
| Tractor Yoke Size | 1-3/4" 20 Spline |
| Tractor Yoke Lock Type | Quick Disconnect |
| Cross & Bearing Cap Diameter | 1.42 Inch / 36.00mm |
| Cross & Bearing Overall Length | 3.50 Inch / 88.80mm |
| Brand | Weasler |
| Interchange Numbers | 102-7920, 343-1122, 500-249-22, 50024922, 82514, AW097315A, WYQ0368175 |
